Dietetyk Małgorzata Badowska

Dietetyka to nie tylko mój zawód, ale także pasja. Moje zainteresowania zawsze krążyły wokół zagadnień medycznych. Jako dziecko marzyłam o zostaniu weterynarzem, po maturze studiowałam farmację, a w rezultacie ukończyłam dietetykę. Farmacja, choć dała mi sporą wiedzę z zakresu farmakologii, nie do końca spełniała moje oczekiwania, a przede wszystkim nie zapowiadała konstruktywnej i twórczej pracy z pacjentem jaką daje mi zawód dietetyka – wybór tego kierunku okazał się strzałem w dziesiątkę.

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Współpracuje z psychologami i lekarzami. Jestem także aktywnym edukatorem w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” skierowanym na prawidłowe żywienie dzieci.

Służę swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia, jedzenie kompulsywne), kontroli masy ciała (niedowaga, nadwaga, otyłość, prewencja otyłości), a także w zakresie chorób dietozależnych takich jak alergie, hipercholesterolemia, insulinooporność, nadciśnienie, choroby przewodu pokarmowego oraz żywienia dzieci.


Pierwsza wizyta

Jak przebiega?

Pierwszym krokiem podczas wizyty jest pomiar masy i składu ciała na analizatorze wykorzystującym zjawisko bioimpedancji – zjawiska, które na podstawie pomiaru przepływu prądu w fazie wodnej i tłuszczowej organizmu pozwala na precyzyjne określenie zawartości tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała. Jest to metoda nieinwazyjna i pozwalająca dietetykowi na kontrolę zmian w proporcjach składu ciała zachodzących w trakcie trwania terapii.

Na początku zostaną pobrane wymiary – obwodu talii i obwodu bioder.

Następnie dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący Państwa sposobu odżywiania, stanu zdrowia i trybu życia.

Na podstawie wszystkich zebranych informacji, dietetyk przedstawi i omówi plan żywieniowy.


Jak się przygotować?

W trosce o rzetelną analizę stanu odżywienia i przygotowania w pełni dopasowanego do Państwa potrzeb i upodobań planu żywieniowego, prosimy o przygotowanie się do pierwszej wizyty korzystając z naszych wskazówek.

Nad czym warto się zastanowić?

 • ile posiłków w ciągu dnia Państwo spożywają, w jakich odstępach czasu, z czego zazwyczaj się składają, jak są przygotowywane, ile płynów i jakiego rodzaju

  Państwo spożywają w ciągu dnia – w miarę możliwości prosimy o uzupełnianie dzienniczka dziennego spożycia (przynajmniej 3 dni, w tym jeden dzień wolny od pracy) jakich produktów Państwo nie lubią, jakie jadają najchętniej, jakie produkty powodują nieprzyjemne dolegliwości,

 • czy cierpią Państwo na jakieś przewlekłe dolegliwości, choroby,

 • jeśli przyjmują Państwo leki lub suplementy prosimy o informację,

 • czy w przeszłości stosowaliście Państwo jakieś diety? Jakie? Jak długo? Z jakim skutkiem?

 • jak oceniają Państwo swoją aktywność fizyczną,

 • jaki jest Państwa tryb życia, godziny i system pracy?

 • jeśli posiadają Państwo bieżące wyniki badań związanych ze stanem zdrowia warto zabrać je ze sobą.

Badanie na analizatorze składu ciała

Badanie wymaga stanięcia na urządzeniu bosymi stopami, prosimy więc o ubranie się w sposób, który nie uniemożliwi Państwu wykonania tej czynności.

W celu uzyskania jak największej precyzji badania prosimy o:

 • założenie lekkiej odzieży,

 • nie spożywanie jedzenia i płynów na 3 godziny przed badaniem,

 • nie podejmowanie dużej aktywności fizycznej na 12 godzin przed badaniem,

 • nie spożywanie kawy i alkoholu na 12 godzin przed badaniem,

 • opróżnienie pęcherza na 30 minut przed badaniem.


Oferta

Dietoprofilaktyka

Zapobieganie chorobom dietozależnym. Pomagamy wykluczyć błędy żywieniowe oraz wprowadzić zdrowe nawyki celem zapobiegania zarówno codziennym dolegliwościom trawiennym, jak i nadwadze.

Dietoterapia

Leczenie żywieniem, leczenie chorób dietozależnych takich jak hipercholesterolemia, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego, (zaparcia, alergie pokarmowe, zespół jelita drażliwego), cukrzyca, zmniejszenie ryzyka powstania innych chorób przewlekłych.

Programy odchudzające

Zapobieganie nadwadze i otyłości, które są poważnymi problemami nie tylko medycznymi, ale także estetycznymi. Pomoc w zmianie nawyków żywieniowych, mająca na celu obniżenie masy ciała oraz utrzymanie jej na właściwym poziomie.

Porady żywieniowe pomagające poprawić kondycję skóry

W trądziku, trądziku różowatym, przy problemach naczyniowych i innych problemach dermatologicznych, a także w zakresie przywrócenia jędrności skóry po zabiegach medycznych i kosmetycznych.

Porady żywieniowe dla:

 • kobiet w ciąży i matek karmiących,

 • dzieci i młodzieży,

 • osób o zwiększonej aktywności fizycznej i sportowców,

 • osób chcących zmienić swoje nawyki żywieniowe.


Cennik

Pierwsza konsultacja dietetyczna

Cena: 150 PLN

Czas trwania: 30 minut

Kolejna konsultacja dietetyczna

Cena: 100 PLN

Czas trwania: 30 minut

Zalecenia indywidualne oraz jadłospis

Cena: 200-260 PLN

Czas trwania: 30 minut

Pomiar i analiza składu ciała

Cena: 50 PLN

Czas trwania: 20 minut

Rytuał zdrowia

Cena: 300 PLN

Czas trwania: 60 minut

Na rytuał składają się:

 • 2 konsultacje dietetyczny,

 • zalecenia idywidualne,

 • miesięczny jadłospis,

 • 4-krotny pomiar i analiza składu ciała,

 • konsultacje telefoniczne.

www.dermiclab.pl

Oficjalna strona kliniki medycznej dermicLAB.

Certyfikaty

Klinika dysponuje profesjonalną aparaturą medyczną z certyfikacją firmy BIOTEC Italia. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego nowoczesnego sprzętu, możliwe jest przeprowadzenie m.in. zabiegów nieinwazyjnej rewitalizacji, odbudowy skóry oraz usuwanie wszelkiego typu defektów naskórkowych.

Współpraca

Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy z kliniką dermicLAB skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Polityka prywatności

Operatorem Serwisu www.dermiclab.pl jest MONGIRD Sp. z o.o. Obywatelska 2a, 80-259 Gdańsk. W celu zapoznania się z polityką prywatności oraz polityką cookies serwisu www.dermiclab.pl kliknij tutaj.